Με μεγάλη επιτυχία η 1η Ανάβαση Ιστορικής Μνήμης

Με μεγάλη επιτυχία διεξήχθη ο ποδηλατικός αγώνας “1η Ανάβαση Ιστορικής Μνήμης” για τα 1053 χρόνια από την ίδρυση της Iερά Mονής Αγίας Λαύρας .

Συμμετείχαν 57 αθλητές από όλη την Ελλάδα από συνολικά 12 αθλητικά σωματεία . Νικητής του Αγώνα αναδείχτηκε ο Αιγιώτης Αθλητής του Ποδηλατικού Ομίλου Πατρών Παναγιώτης Χριστόπουλος με χρόνο 1.21’23” και στο Σπριντ Ανάβασης κέρδισαν ο Παναγιώτης Χριστόπουλος μαζί με τον Αιγιώτη συναθλητή του Αναστάσιο Κουμπέτσο επίσης αθλητή του Π.Ο.Πατρών .

Την εκκίνηση του αγώνα έδωσαν ο Αντιδήμαρχος Αιγιαλείας Δημήτριος Φιλιππάτος και ο Δημοτικός Σύμβουλος Βασίλης Χριστόπουλος του Θεοφάνη.

Ευχαριστούμε ιδιαιτέρως την Ιερά Μονή Αγίας Λαύρας,την αστυνομική διεύθυνση Καλαβρύτων,τον Δήμο Αιγιαλείας ,τον Δήμο Καλαβρύτων και το Κέντρο Παιδιού Νεολαίας και Άθλησης του Δήμου Καλαβρύτων που αγκάλιασε την εκδήλωσή μας . Ευχαριστούμε τα αθλητικά Σωματεία : Π.Ο.Πατρών, Ευκλής Καλαμάτας, Θησέας, Κορινθιακός, Ποδηλατόδρομο Πύργου, Γ.Σ.Δύμης, Παμβοχα’ι’κός, ΑΕΚ Αθηνών, ΠΑΟ, Τάλως, Π.Ο Κορωπίου, Διαγόρας Αιγίου ,καθώς και τους ανεξάρτητους αθλητές που συμμετείχαν στον όμορφο αγώνα μας.

Σπουδαίος ο ρόλος των χορηγών της εκδήλωσης :
Αρτοποιείο Μπομποτσιάρης
Ασφαλιστικός Σύμβουλος Χάρης Μαρνέρης
Ελαστικά Αφοί Μαστροκούκος Αίγιο-Ακράτα
JETOIL παραλία Αιγίου
Ανεμώνη Ταχυεστιατόρια
ΤΡΟΧΟSERVICE Μούκας Περικλής Αίγιο
Planet sport έπαθλα
Podilato e.u
Ποδηλατοδρόμιο Τζάκη Αικατερίνη

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ «1ης ΑΝΑΒΑΣΗΣ ΙΣΤΟΡΙΚΗΣ ΜΝΗΜΗΣ» ΑΙΓΙΟ-ΑΓΙΑ ΛΑΥΡΑ

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ
1) ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
2) ΚΟΥΜΠΕΤΣΟΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ
3) ΚΑΤΡΑΚΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ
4) ΚΑΝΕΛΛΟΠΟΥΛΟΣ ΣΤΑΥΡΟΣ
5) ΣΤΑΜΑΤΟΠΟΥΛΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ
6) ΧΑΛΚΙΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΥΛΟΣ

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΦΗΒΩΝ
1) ΑΙΜΙΛΙΑΝΟ ΒΙΛΑ
2) ΜΠΟΥΤΟΠΟΥΛΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ
3) ΤΡΙΠΥΛΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
4) ΖΙΑΚΑΣ ΒΑΣΙΛΗΣ

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ MASTER A
1) ΜΠΑΖΑΡΟΓΛΟΥ ΑΝΔΡΕΑΣ
2) ΓΕΩΡΓΟΥΔΑΚΗΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ
3) ΠΑΠΑΣΑΒΒΑΣ ΜΙΧΑΛΗΣ
4) ΜΠΕΛΕΡΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ
5) ΒΛΑΧΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
6) ΓΙΟΒΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ MASTER B
1) ΡΟΒΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
2) ΤΣΑΚΑΛΟΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ
3) ΧΡΙΣΤΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΤΑΣΟΣ
4) ΓΚΟΤΣΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ
5) ΚΟΛΛΙΑΣ ΜΑΡΙΝΟΣ
6) ΓΑΛΕΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ MASTER Γ
1) ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ
2) ΠΑΠΑΝΔΡΙΚΟΠΟΥΛΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ
3) ΜΗΣΤΗΡΙΩΤΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ
4) ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
5) ΑΓΓΕΛΙΚΟΠΟΥΛΟΣ ΣΠΥΡΟΣ

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ OPEN
1) ΚΑΛΟΓΕΡΑΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ
2) ΑΝΔΡΕΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΣ
3) ΚΟΥΚΟΥΛΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ
4) ΣΤΕΡΓΙΟΥ ΧΡΗΣΤΟΣ
5) ΜΕΤΣΗΣ ΑΝΕΣΤΗΣ
6) ΚΡΑΣΑΚΗΣ ΠΑΥΛΟΣ

Μοιραστείτε αυτό το άρθρο

  • Facebook
  • Twitter
  • Delicious
  • Digg
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
  • RSS

Άρθρα που ίσως σας ενδιαφέρουν:

  • Δεν βρέθηκαν σχετικά άρθρα

Τα σχόλια σας

comments

Leave a Comment


2 + = 11

Email
Print
WP Socializer Aakash Web