Απόλυτα επιτυχές και το φετινό Sfakia Extreme Trails Festival

Με απόλυτη επιτυχία διεξήχθη για τρίτη συνεχόμενη χρονιά το ποδηλατικό διήμερο (20-21 Σεπτεμβρίου) στα Ασκύφου Σφακίων. Περιελάμβανε ένα αγώνα κατάβασης (Downhill) και έναν αγώνα ορεινής ποδηλασίας (MTB-cross country).

Το Σάββατο έγινε ο γνωστός αγώνας κατάβασης, στη διαδρομή της Ταύρης-Ασκύφου, στους πρόποδες των Λευκών Ορέων, σε μία άκρως απαιτητική και καθαρά τεχνική διαδρομή, με έντονο το στοιχείο του βράχου και της πέτρας.

Την Κυριακή για πρώτη φορά διοργανώθηκε με μεγάλη επιτυχία ο αγώνας cross country, που συγκέντρωσε 170 συμμετοχές σε όλες τις κατηγορίες. Την ίδια μέρα διεξήχθη αγώνας για τα παιδιά της περιοχής και των γύρων χωριών, καθώς και παιχνίδια για όλες τις ηλικίες με μικρά ποδήλατα.

Ηταν μια μοναδική εμπειρία για όλους τους ποδηλάτες που συμμετείχαν. Οι διαδρομές ήταν συναρπαστικές, σχεδιασμένες μέσα στην καταπληκτική και παρθένα ευρύτερη περιοχή των χωριών Ασκύφου και Ιμβρος.

Μετά την βράβευση των νικητών στην πλατεία, ακολούθησε ένα πλουσιοπάροχο κέρασμα από τον Πολιτιστικό σύλλογο του χωριού και το Δήμο Σφακίων.

Οι διοργανωτές ΤΑΛΩΣ ANEK LINES και ο Δήμος Σφακίων θα ήθελαν να ευχαριστήσουν τους μεγάλους χορηγούς ANEK LINES και KASSIMATIS CYCLING ,τους χορηγούς του αγώνα : Find my thusday (ρουχισμός) , Χιωτάκης (κρουασάν) , Σαμαριά (νερά) , Skipper (σκάφοι) , Αγγελιουδάκης (γεωργικά εφόδια) , Ποδηλατοδρόμιο , Chania diving center , Natour Lab , Ευτυχία palace (κέντρο διασκέδασης) , Σαμαριά (παραδοσιακά κρητικά παξιμάδια) ,Ζωγραφάκης Μιχάλης (οδοντίατρος) , Νικολουδάκης Βαγγέλης (Κλειδαράς) , Φοίνικας (ξενοδοχείο – καφέ) , Φωταράς (εξατμίσεις – συνεργείο αυτοκινήτων) , Παπαδοκωνσταντάκης Ιωάννης (service αυτοκινήτων) , Καραντωνάκης Στέφανος (ανδρικές κομμώσεις) , ΦΟΡΈΑΣ διαχείρισης εθνικού δρυμού Σαμαριάς , Ιmage (επιγραφές) , Ν.Αγγελάκης και Σία Ο.Ε (διαφημιστικά είδη) όπως επίσης τον Πολιτιστικό σύλλογο Ασκύφου και το Μουσείο Σχολικής Ζωής Χανίων.

Αποτελέσματα:


ΑΓΩΝΑΣ ΑΝΤΟΧΗΣ




ΓΕΝΙΚΗ 35ΧΙΛ
1ος ΖΑΧΑΡΙΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΟΠΕΝ




ΓΕΝΙΚΗ 25ΧΙΛ
1ος ΜΑΡΗΣ ΜΙΧΑΗΛ ΟΠΕΝ



ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ (ELITE)
1ος ΜΠΑΛΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΤΑΛΩΣ
2ος ΚΟΥΠΑΤΣΙΑΡΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΤΑΛΩΣ
3ος ΚΥΔΩΝΑΚΗΣ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ ΑΟ ΚΥΔΩΝ




ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 35 ΧΙΛ (18-30ΕΤΩΝ)
1ος ΟΥΡΓΑΝΤΖΟΓΛΟΥ ΤΑΣΟΣ ΟΠΕΝ
2ος ΛΕΝΑΚΑΚΗΣ ΜΙΧΑΗΛ ΟΠΕΝ
3ος ΣΤΥΛΙΑΝΟΥΔΑΚΗΣ ΜΙΧΑΗΛ ΟΠΕΝ




ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 35ΧΙΛ (31-40ΕΤΩΝ)
1ος ΑΛΕΥΡΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΟΠΕΝ
2ος ΠΑΙΤΑΚΗΣ ΣΤΕΛΙΟΣ ΟΠΕΝ
3ος ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ ΑΝΤΡΕΑΣ ΟΠΕΝ




ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 35ΧΙΛ (41-50ΕΤΩΝ)
1ος ΜΕΝΤΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΟΠΕΝ
2ος ΦΡΑΓΚΙΑΔΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΟΠΕΝ
3ος ΜΑΥΡΙΓΙΑΝΝΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΟΠΕΝ




ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 35ΧΙΛ (51+ΕΤΩΝ)
1ος ΖΑΧΑΡΙΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΟΠΕΝ
2ος ΛΙΟΔΑΚΗΣ ΗΛΙΑΣ ΟΠΕΝ
3ος ΦΡΑΓΚΙΟΥΔΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ ΟΠΕΝ




ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 25 ΧΙΛ (18-30ΕΤΩΝ)
1ος ΜΑΡΗΣ ΜΙΧΑΗΛ ΟΠΕΝ
2ος ΛΑΔΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΟΠΕΝ
3ος ΠΑΠΟΥΤΣΑΚΗΣ ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ ΟΠΕΝ




ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 25 ΧΙΛ (41+ΕΤΩΝ)
1ος ΠΕΡΟΥΛΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΟΠΕΝ
2ος ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΟΠΕΝ
3ος ΜΠΙΤΣΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΟΠΕΝ




ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 25 ΧΙΛ ΓΥΝΑΙΚΩΝ
ΚΑΡΑΤΖΑ ΔΗΜΗΤΡΑ ΟΠΕΝ
ΒΡΕΤΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ ΟΠΕΝ




ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 15ΧΙΛ
1ος ΖΩΓΡΑΦΑΚΗΣ ΜΙΧΑΗΛ ΟΠΕΝ
2ος ΜΠΙΚΑΚΗΣ ΜΙΧΑΗΛ ΟΠΕΝ




ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ U-18
1ος ΠΕΝΤΑΡΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΟΠΕΝ
2ος ΜΠΟΛΑΚΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ ΟΠΕΝ
3ος ΜΑΡΟΝΙΚΟΛΑΚΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ ΟΠΕΝ




ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 15ΧΙΛ ΠΑΙΔΩΝ
1ος ΛΑΒΔΑΚΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΑΤΛΑΣ
2ος ΤΣΙΚΙΝΤΙΚΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΑΤΛΑΣ
3ος ΦΙΛΕΒ ΙΩΑΝΝΗΣ ΑΤΛΑΣ




ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ
1ος ΟΡΦΑΝΟΥΔΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΑΟ ΚΥΔΩΝ
2ος ΚΑΣΤΡΙΝΑΚΗΣ ΜΙΧΑΗΛ ΤΑΛΩΣ
3ος ΜΑΥΡΙΓΙΑΝΝΑΚΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ ΤΑΛΩΣ




ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΠΑΝΚΟΡΑΣΙΔΩΝ
1ος ΛΙΟΔΑΚΗ ΣΟΦΙΑ ΤΑΛΩΣ
2ος ΚΟΥΡΜΟΥΛΗ ΕΙΡΗΝΗ ΤΑΛΩΣ
3ος ΣΤΑΥΓΙΑΝΝΟΥΔΑΚΗ ΧΡΥΣΗ ΤΑΛΩΣ




ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΜΙΝΙ ΜΕΓΑΛΑ
1ος ΔΑΒΑΡΙΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΑΤΛΑΣ
2ος ΚΑΖΙΑΛΕΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ ΑΤΛΑΣ
3ος ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΑΤΛΑΣ




ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΜΙΝΙ ΜΙΚΡΑ ΑΓΟΡΙΑ
1ος ΨΑΡΟΥΔΑΚΗΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΟΥΔΑ
2ος ΧΙΩΤΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΑΤΛΑΣ
3ος ΚΡΕΜΑΣΜΕΝΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ ΑΟ ΚΥΔΩΝ




ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΜΙΝΙ ΜΙΚΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ
ΦΡΑΓΚΙΟΥΔΑΚΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ ΑΟ ΚΥΔΩΝ
ΤΖΟΥΛΑΚΗ ΑΘΗΝΑ ΑΤΛΑΣ
ΖΑΚΥΝΘΙΝΑΚΗ ΜΑΡΙΤΙΝΑ ΤΑΛΩΣ




ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ ΔΗΜΟΤΙΚΩΝ ΠΕΡΙΟΧΗΣ
ΧΑΤΖΗΔΑΚΗ ΝΕΦΕΛΗ
ΜΑΡΙΔΑΚΗ ΖΑΜΠΙΑ
ΓΛΥΝΙΑΔΑΚΗ ΕΙΡΗΝΗ




ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΓΟΡΙΩΝ ΔΗΜΟΤΙΚΩΝ ΠΕΡΙΟΧΗΣ
1ος ΜΑΡΙΔΑΚΗΣ ΙΩΣΗΦ
2ος ΚΑΡΕΦΥΛΑΚΗΣ ΚΩΣΤΑΣ
3ος ΚΑΡΕΦΥΛΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ




ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΓΟΡΙΩΝ ΓΥΜΝΑΣΙΩΝ ΠΕΡΙΟΧΗΣ
1ος ΚΑΡΚΑΝΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
2ος ΠΑΠΑΣΗΦΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
3ος ΟΙΚΟΝΟΜΑΚΗΣ ΠΑΥΛΟΣ

ΑΓΩΝΑΣ ΚΑΤΑΒΑΣΗΣ



ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ JUNIOR
1ος ΜΑΥΡΙΓΙΑΝΝΑΚΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ
2ος ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΑΛΕΞΗΣ
3ος ΒΛΑΧΑΚΗΣ ΚΩΣΤΑΣ



ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΤΡΩΝ (ELITE)
1ος ΧΑΙΔΕΜΕΝΑΚΗΣ ΜΠΑΜΠΗΣ
2ος ΣΤΑΥΡΟΥΛΑΚΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
3ος ΚΥΔΩΝΑΚΗΣ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ



ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ MASTER
1ος ΜΑΥΡΙΓΙΑΝΝΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ
2ος ΓΙΑΛΕΔΑΚΗΣ ΙΕΡΩΝΥΜΟΣ
3ος ΚΑΡΑΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ

Μοιραστείτε αυτό το άρθρο

  • Facebook
  • Twitter
  • Delicious
  • Digg
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
  • RSS

Άρθρα που ίσως σας ενδιαφέρουν:

Τα σχόλια σας

comments

Leave a Comment


6 − = 3

Email
Print
WP Socializer Aakash Web