Επιτυχίες του Ράντου στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Μάστερ Ποδηλασίας Πίστας

Ο αθλητής Χρήστος Ράντος του Α.Ο. Κύδων συμμετείχε στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Μάστερ Ποδηλασίας Πίστας, που διεξήχθη στο Μάντσεστερ από 2 έως 10 Οκτωβρίου. Στο αγώνισμα του Ατομικού Χρονομέτρου (750μ.), που άνοιξε την αυλαία του Παγκόσμιου Πρωταθλήματος στις 2 του Οκτώβρη, ο Ράντος κατέκτησε την 11η θέση με χρόνο 52.443, ενώ άλλοι 6 αθλητές ήταν πολύ κοντά σε αυτό το χρόνο, κρίνοντας τις θέσεις κατάταξης στα χιλιοστά του δευτερολέπτου. Στο αγώνισμα του Σπριντ (200μ.) που διεξήχθη στις 4 και 5 Οκτώβρη ο Ράντος πέτυχε τον 3ο καλύτερο χρόνο στον προκριματικό γύρο και μετά από μια σειρά δυνατών αναμετρήσεων που ακολούθησαν στον πρώτο και δεύτερο γύρο του αγωνίσματος κατέλαβε την 5η θέση στην παγκόσμια κατάταξη.

Ο αθλητής θα ήθελε να ευχαριστήσει για την υποστήριξή τους, την Aegean Airlines, την ομάδα του Α.Ο. Κύδων, το Εργομετρικό Κέντρο my athlete – Νίκος Δημητριάδης , τον προπονητή του Dirk Engler, τον φυσικοθεραπευτή Βασίλη Φραγκιουδάκη και όλους όσους βοήθησαν και ήταν δίπλα του.